Haziran 25, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

50 yaş üstü aşılama başladı mı, ne zaman aşılanacak?

50 yaş üstü aşılama başladı mı, ne zaman aşılanacak?

50 yaş üstü aşılama başladı mı, ne zaman aşılanacak?

Türkiye’de Sinovac ve Biontech aşıları yapılmaya devam ediyor. Kademeli gerçekleştirilen aşılama işleminde sıra hangi grupta merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haziran ayında aşılamanın daha da hızlanacağını duyurdu.

40 yaş ve 50 yaş üstünün ne zaman aşı olacağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Ocak ayında başlayan süreçte toplamda şu ana kadar 27.843.360 kişi aşılandı. Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında Yaş sınırlaması olmaksızın tüm ilköğretim öğretmenleri aşı programına alınmıştı. Şimdi ise 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenleri için aşı randevusu açıldı.

50 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN AŞILANACAK?

Bakan Koca, ‘‘1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak. Bu kapsamda 1 Hazirandan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır.” dedi.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

AŞI SIRASI KİMDE?

Öğretmenler dışında Milli Savunma, Adalet ve İçişleri Bakanlığı mensupları, kritik görevlerde çalışanlar, zabıta, cezaevleri, gıda ve taşımacılık sektöründekiler de aşılanmaya başladı. Yeni hedef, eylül ayına kadar 18 yaşa en az bir doz aşı yapmak. 50-54 yaş aşılama tamamlandıktan sonra artık yeni bir aşamaya geçilecek. Bu grupta kronik hastalığı olan 40-49 yaş, 30-39 yaş ve 18-29 yaş arası kişiler olacak. Ardından da hastalığı olmayan 40-49 yaş arası bireyler, 30-39 yaş arasındakiler, 18-29 yaş arası kişiler aşılanacak.