Eylül 25, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

"Babam çocuk sahibi olmama izin vermiyor, ilaçlarla beni uyuşturuyor" demişti: Mahkemeden Britney Spears'a kötü haber

"Babam çocuk sahibi olmama izin vermiyor, ilaçlarla beni uyuşturuyor" demişti: Mahkemeden Britney Spears'a kötü haber

“Babam çocuk sahibi olmama izin vermiyor, ilaçlarla beni uyuşturuyor” demişti: Mahkemeden Britney Spears’a kötü haber

Ünlü şarkıcı Britney Spears’ın finansal ve kişisel hayatının kontrolü, 2007 yılında geçirdiği psikolojik rahatsızlığın ardından tamamen babası Jamie Spears’ın kontrolüne geçmişti.

Bu kapsamda babası Jamie Spears’ın tüm turneleri, buradan elde ettiği kazançları, evlenip evlenmemesi ve hatta sosyal medyadaki paylaşımlarını bile babasının kontrol ettiği belirtiliyordu.

Bu durumun şarkıcının ruh sağlığını daha kötü hale getirdiğini ve zor durumda olduğunu belirten şarkıcının hayranları “Free Britney” kampanyası başlatılmış ve Spears’ın kendi hayatını kontrol edebilmesini talep etmişti.

Britney Spears, yıllar sonra ilk kez mahkemede konuşmuş ve babasının kontrolünün istismara döndüğünü ve sadece normal bir hayat istediğini söylemişti.

Spears uzaktan bağlantı ile katıldığı davada, babasının kendisine rahim ağzı araç takmasını isteyerek erkek arkadaşıyla evlenmesini veya bebek sahibi olmasını engellemek istediğini, onu psikiyatrik ilaçlara zorlamak ve sürekli olarak “sarhoş” hissetmesine neden olmakla suçlamıştı.

Spears, “Kademeli olarak ilerlemek istiyorum. Evlenip bir bebek sahibi olabilmek istiyorum. Ancak şu anki vasiliğe göre evlenemeyeceğim ya da bebek sahibi olamayacağım söylendi. Yeni bir bebek sahibi olabilmek için spirali çıkarmak istedim, ancak bu sözde ekip doktora gitmeme izin vermiyor çünkü daha fazla doğurmamı istemiyorlar. Yani temel olarak bu sistem bana yarardan çok zarar veriyor. Bir hayatım olmasını hak ediyorum. Hayatım boyunca çalıştım” ifadelerini kullanmıştı.

Şoke eden açıklamalarda bulunan Spears, “Kendi kızına yüzde 100 zarar vermek için sahip olduğu kontrol, babam o kontrolü sevdi. Yalan söyledim ve tüm dünyaya iyi olduğumu ve mutlu olduğumu söyledim. Bu bir yalandı. Bunu yeterince söylersem, inkar ettiğim için mutlu olabilirim diye düşündüm. Şoktaydım. Travma geçirdim. Ama şimdi ben size doğruyu söylüyorum: Mutlu değilim” diyerek devam etmişti.

“Sadece hayatımı geri istiyorum 13 yıl oldu ve bu yetti artık. Tek istediğim, bunun sona ermesi için paramın kontrolüne sahip olmak” diyen Spears, “Dürüst olmak gerekirse aileme dava açmak istiyorum. Bunu bu kadar uzun süre içimde tutmamı sağlayarak bana neden bunu yaptıklarını duymak istiyorum. Bunlar kalbim için iyi değil. Çok sinirlendim ve her gün ağlıyorum” diye eklemişti.

Spears’ın hayranları ise destek için mahkeme salonunun dışında toplandı ve ‘Britney’e özgürlük’ sloganları atmış, Yargıç Penny Britney Spears’a “düşüncelerinin bu davaya dahil olan herkes tarafından duyulmasını sağlamak için attığı bu adım nedeniyle” teşekkür etmişti.

Pek çok ünlü isim de Spears’a destek vermiş, Spears’ın olaylı şekilde ayrıldığı eski sevgilisi şarkıcı Justin Timberlake sosyal medya hesabından “Onun başına gelenler doğru değil. Hiçbir kadının kendi bedeni hakkında karar vermesi asla kısıtlanmamalı. Hiç kimse HİÇBİR ZAMAN kendi iradesi dışında tutulmamalı ya da uğruna çok çalıştıkları her şeye erişmek için izin istemek zorunda kalmamalı. Eşim Jess ve ben bu süre zarfında Britney’e sevgimizi ve mutlak desteğimizi gönderiyoruz. Mahkemelerin ve ailesinin bunu düzeltmesini ve nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşamasına izin vermesini umuyoruz” dedi.

Mandy Moore ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendisini korumaya yönelik bir kurum tarafından maruz kaldığı taciz şaşırtıcı, yürek parçalayıcı ve utanç verici. Cesaretini ve şeffaflığını takdir ediyorum” demişti.

Ünlü şarkıcı Halsey ise “Tanrı Britney’i kutsasın ve tüm kalbimle, bu tacizci sistemden özgürlüğe kavuşacağını umuyorum. Bunu her şeyden çok hak ediyor. Bugün kendi adına konuşmasına ve cesaretine hayranım” demişti.

Ünlü sanatçı Mariah Carey ise “Seni seviyoruz Britney. Güçlü kal” ifadelerini kullanmıştı.

MAHKEMEDEN BRITNEY SPEARS’A KÖTÜ HABER

Spears’ın vasiliğini babasından geri alma çabalarına ilişkin karar bugün açıklandı. Los Angeles mahkemesi Birtney Spears’ın talebini reddettiğini duyurdu.

Spears’ın avukatı Samuel Ingham mahkemenin baba Jamie Spears’ın, milyonlarca dolarlık varlığı kontrol etmesine devam etmesi kararı aldığını duyurdu.

Karar, cinsel taciz suçlarından hapis yatan komedyen Bill Cosby’nin hakkında verilen mahkumiyet kararı bozularak serbest bırakılması ile aynı güne denk geldi.

Bu iki karar ABD’de ve sosyal medyada “ABD’deki kadınlar ve adalet sistemi için kötü bir gün” olarak yorumlandı.