Haziran 15, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Bitcoin resmi para olarak kabul edildi

Bitcoin resmi para olarak kabul edildi

Bitcoin resmi para olarak kabul edildi

Kripto paralara olan ilgi 2021 yılı ile birlikte önemli oranda arttı. Bu ilgi bazı köklü kararları da beraberinde getirdi. Aslında kripto paralar uzun yıllardır hayatımızda. Fakat kimse kripto paraları bu yıl ki kadar ciddiye almıyordu.
Zaman zaman bazı hükümetler kripto paralar hakkında konuşsalar da 2021’de olduğu gibi ciddi kararlar alınmıyordu.

Son günlerde en çok konuşulan konulardan birisi de kripto paraların resmi para birimi ilan edileceğine dair söylentilerdi. Nitekim bu söylentiler geçtiğimiz gün gerçek oldu.

Bir süredir El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmek için çalışmalar yapıyordu. Bu çalışmalar nihayet son buldu.

El Salvador’dan yapılan açıklamada Bitcoin’in ülkenin resmi para birimi olarak kabul edildiği duyuruldu. Bu kripto paralar için bir ilk diyebiliriz. Ayrıca bu karar benzer kararların da önünü açacaktır.

Yarın başka bir ülke de farklı bir kripto para birimini, kendi ülkesinin resmi para birimi olarak ilan edebilir. Bunun önünde herhangi bir engel yok.

Öte yandan şu sıralar kripto para sektörünün hayli riskli olduğunu da hatırlatmamız gerekiyor. Malum pek çok kripto para 3 haftalık sürede yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Bu da nereden bakarsanız bakın çok önemli bir kayıp. Dolayısıyla şu sıralar kripto para piyasası çok riskli. Not: Yatırım tavsiyesi değildir.