Ekim 28, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Haftalığı 800 bin dolara tatil

Haftalığı 800 bin dolara tatil

Haftalığı 800 bin dolara tatil

Salgın döneminde özgür bir tatil için kesenin ağzını açıp yat kiralamayı düşünenlerin dikkatine. 1975’te ölen yunan asıllı milyarder armatör Aristotle Onassis’in eşi Jackie Onassis, ünlü oyuncular Elizabeth Taylor, Richard  Burton, Marilyn Monroe ve İngiltere’nin eski başbakanlarından Winston Churchill ile tatil keyfi yaşadığı “Christina o” adlı yat, şimdi haftalığı 800 bin dolara yani yaklaşık 6.5 milyon liraya kiraya veriliyor.

Yat, Onassis tarafından 3 milyon sterline alınmadan önce İkinci Dünya Savaşı’nda firkateyn olarak hizmet gördü. Onassis kızının adını verdiği gemiyi 10.5 milyon sterlin harcayarak turistik bir yüzen saraya dönüştürdü.

Efsanevi armatör yatta sevgilisi ünlü Operacı Maria Callas, Churchill ve 1968’de evlendiği Jacqueline Kennedy ile “mavi yolculuklar” yaptı. Yüzme havuzuna, dans pistine, sinema salonuna, ameliyathaneye sahip yat armatörün gözdeleri arasındaydı.

Christina o şimdi Morley Yachts şirketi tarafından haftalığı 800 bin dolara kiralanıyor. 99 metre uzunluğuyla dünyanın 45’inci en büyük yatı olan ‘Christina o’, 157 kişiyle seyir yapabiliyor.