Eylül 25, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

HarmonyOS geliştirici sayısı her geçen gün artıyor

HarmonyOS geliştirici sayısı her geçen gün artıyor

HarmonyOS geliştirici sayısı her geçen gün artıyor

Tüm dünyada akıllı telefonlar için en çok kullanılan iki ana işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Android ve iOS platformları işletim sistemi konusunda gerçekten de dünyaya ders verebilecek güce sahip. ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimler nedeniyle Huawei buradan dışlandı.

Hatırlayacağınız üzere Huawei bundan kısa bir süre önce Android kullanıyordu. Şimdi ise kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u üretti. Genel olarak değerlendirildiğinde beklentilerin çok daha üzerinde performans sağladığını söyleyebiliriz. Tanıtım lansmanını izlediyseniz yeni işletim sisteminin nasıl bir profil oluşturduğunu anlayabilirsiniz.

Herhangi bir işletim sistemini güçlü kılan geliştiricilerdir. Huawei işletim sistemi çevrenizdeki tüm beyaz eşyalarla ve cihazlarla bağlantı kurabiliyor. Ancak onun bu gücünü koruyabilmesi ve daha ileriye geçebilmesi için geliştiriciler mutlaka destek olmalı.

İşte tam da böyle bir nedenden dolayı şirket Huawei mobil servisleri global uygulama inovasyon yarışması duyurusu yaptı. Bu yarışma ile birlikte birçok geliştiriciye 1 milyon dolar ödül verilecek. Böylece geliştiricilerin yeni işletim sistemine daha hevesli olması sağlanacak. Şu anda HarmonyOS geliştirici sayısı 4 milyon civarında.

Geliştirici sayısını artırmak isteyen şirket işletim sistemi içerisinde 134 bin uygulamayı aktif hale getirdi. Zamanla hem uygulama hem de geliştirici sayısı artacak. Böylece beklenenden çok daha fazla ilgi olacak.