Ağustos 1, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Huawei ve Apple arasında kıyaslama yapıldı

Huawei ve Apple arasında kıyaslama yapıldı

Huawei ve Apple arasında kıyaslama yapıldı

Apple hem akıllı telefon üretimi hem de yazılım alanında çok güçlü bir şirket. Kendi başına iOS gibi bir işletim sistemini kurmayı başaran firma aynı zamanda dünyanın en değerli şirketi. Tüm bunlara ek olarak düzenli bir şekilde yeni cihazlar üretmeye devam ediyor. ABD merkezli bu marka hisse değeri bakımından da en değerlisi.

Huawei ise Çin merkezli markalar içerisinde en güçlüsü olarak biliniyor. Sadece akıllı telefon alanında değil aynı zamanda yeni teknolojiler konusunda da ön planda. Ayrıca ABD baskıları olmasaydı muhtemelen 5G sektöründe lider olacaklardı. Qualcomm, Apple ve Huawei şirketlerini birbirleri ile kıyasladı.

Dünyanın en büyük çip üreticileri içerisinde yer alan Qualcomm önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklama doğrultusunda Huawei firmasını övdü diyebiliriz. Qualcomm’un yeni CEO’su Cristiano Amon Huawei şirketinin en az Apple kadar güçlü olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamaların devamında 2 yıldan uzun bir süredir devam eden ABD ambargosu nedeniyle işbirliği yapamadıklarını söyledi. Ancak şu anda Huawei ile anlaşma yolunda olduklarını ifade etti. Çin pazarında daha fazla aktif rol oynamak istediklerini ifade eden bu marka Huawei’ye övgü dolu cümleler kurdu.

Ona göre Huawei imkanlar ve potansiyel müşteriler bakımından en az Apple kadar güçlü. Qualcomm her ne kadar bu açıklamaları yapsa bile yine de ABD ambargoyu kaldırmadı. Firmanın Huawei ile nasıl birlikte çalışacağı net değil.