Eylül 27, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Huawei ve ZTE 5G konusunda liderliği ellerinde tutuyorlar

Huawei ve ZTE 5G konusunda liderliği ellerinde tutuyorlar

Huawei ve ZTE 5G konusunda liderliği ellerinde tutuyorlar

Ancak bazı ülkelerdeki yasağın şirketin pazar payını pek etkilemediği görülüyor. Omdia tarafından yayınlanan verilere göre, Çinli firmalar Huawei ve ZTE, bu yılın ilk çeyreğinde, yani 2021’in ilk çeyreğinde 5G pazarı için küresel pazar lideri konumundalar.

Huawei bu yılın ilk çeyreğinde liderliğini sürdürürken, Ericsson ikinci, Nokia ise üçüncü sırada yer aldı. ZTE , geçen yıl yüzde 7,8’den bu yıl yüzde 12,3’e önemli bir artışla pazar payı açısından dördüncü şirket.

Ancak 2021’in ilk çeyreğinde 5G NR sevkiyatları söz konusu olduğunda, Çinli üreticiler Huawei ve ZTE birinci ve ikinci sırada yer alırken, onu üçüncü ve dördüncü sıralarda Ericsson ve Nokia takip ediyor 

5G NR geliri söz konusu olduğunda , Huawei pazar liderliğini sürdürüyor ve onu ikinci sırada Ericsson izliyor. ZTE, geçen yılın aynı dönemindeki yüzde 5,8’den bu yıl yüzde 16,4’e önemli bir artışla üçüncü sırada yer aldı. Nokia dördüncü sırada geliyor.

Rapor, 5G inşaatı açısından Asya-Pasifik bölgesinin yatırım hızı ve yoğunluğunun çok büyük olduğunu, bunu Kuzey Amerika ve EMEA’nın (topluca Avrupa, Orta Doğu ve Afrika olarak anılır) izlediğini ekliyor.

2021’in ilk çeyreği itibarıyla Çin, ülkedeki vilayet seviyesinin üzerindeki tüm şehirleri kapsayan, küresel olarak dağıtılan 5G baz istasyonlarının %70’inden fazlasını oluşturan toplam 819.000 5G baz istasyonu inşa etti.