Eylül 25, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

KISA KES Tıraş Sohbetleri’nde bugün, yıllardır yorumlarından nasiplendiğim Sevgili Juno konuğum. Kendisi aslında siyaset bilimi eğitimi almış ve uzun yıllar kurumsal sektörde danışmanlık yapmış. 2012 yılından beri de “Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” ve güzel söze aracı olmayı seven bir “Hikaye Anlatıcısı”…

Öncelikle Kısa Kadınları arasına hoş geldiniz. Uzun süredir takipçinizim. Berber koltuğunda buluşmamız ayrıca mutluluk verici.

Çok hoş buldum! Ne zamandır istediğim bir şeydi sana saçımı kestirmek. Bu öneri senden gelince evren arzularımı duyuyor diye düşündüm.

Astroloji serüveniniz nasıl başladı?

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

Çocukkken Burç Dergisi okuyarak… Bir şekilde merak saldım bu konuya. Kendim araştırdım, okudum, internetle birlikte bir sürü kaynak geçti elime ve bilgi dağarcığımı genişlettim. Sonra astroloji ile ilgilenen başka insanlarla tanıştım ve onlarla da bilgi alışverişlerim oldu. Ama şimdiki gibi ders okul filan olmayan bir dönemdi… Ben kendi bakış açımı kendim geliştirmek durumunda kaldım. O yüzden de sanırım hiçbir ekole tam olarak denk düşmüyor benim tekniğim. İnsanlara ve hayata dair göstergeler veren ve bir hikaye yazmayı kolaylaştıran bir araç astroloji benim için. Ama ben somut bir kaderi yazmak yerine içinden geçilen süreci tariflemek yani ‘Zamanın Kalitesini’ dile dökmekle ilgileniyorum. Ve dönem bu ise biz nasıl baktığımızda, ne yaptığımızda süreci daha verimli geçiririz sorusuna cevap vermek istiyorum.

Yazmak ve yazdıklarınızı bizimle paylaşmak sizin için ne ifade ediyor?

Sanki içim dolmuş da ben onu boşaltıyormuşum gibi bir duygu… Aslında ilk başladığımda “Hayatta neler oluyor? Peki ben bunu nasıl değerlendirmeliyim?” sorularına cevap olsun diye kendime yazmaya başlamıştım. Hala da öyle devam ediyor.

Her yazınızda kendimizden bir şeyler bulmamız nasıl mümkün oluyor?

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

Biliyorsun sadece astroloji yazmıyorum… Facebook ve Instagram’da sadece o gün benim aklımdan geçen bir konuda düşüncelerimi de yazıyorum. Ben kollektif bilinç diye bir alan olduğuna inanıyorum. Bu alanı birçok insanın enerjisi birlikte yaratıyor. Orada dönemsel olarak bazı sorular oluşuyor ki bunlar ‘Zamanın Ruhu’, yani ‘Zeitgeist’ ile çok ilgili. Hepimiz bunlara cevap bulmaya, çıkış yolları üretmeye ya da basitçe “akıl yürütmeler” geliştirmeye çalışıyoruz. Ben durumu astroloji aracılığıyla tarifliyorum ve hal bu ise diyerek akıl yürütüyorum.

Erkeklerden de adınızı ve yazdıklarınızı duydukça mutlu oluyorum. Hep biz kadınların ilgi alanına girdiği düşünülen astrolojiyle erkeklerin de buluşmasını nasıl yorumluyorsunuz?

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

Erkeklik ve kadınlık sosyal tanımlar… Hepimizin içinde dişil ve eril yönler var. Eril olan belirleyici, yaptırımcı, keskin ve sonuca yönelik olan yanımız. Dişil olan daha alıcı, uyumlu ve dönüşüme daha yatkın olan taraf. Bence hayat erkekleri de alıcı, uyumlu ve dönüşüme açık olmaya teşvik ediyor. Hep kendini doğrulamak üzerinden hayatın bir yere varmadığını anladıkça, kendilerini ve bugüne dek benimsedikleri kısa yolları sorgulamaya daha yatkın oluyorlar. Psikologa gitmek, kişisel gelişim yazıları okumak, ya da astroloji yazan bir kadının cümlelerinde cevaplar bulmak, o kadar da “tuhaf ya da ayıp” gelmemeye başlıyor.

Son dönem iyice merak konusu astrolojik yorumlar ve yıldızının pırıl pırıl parlamasını neye borçlusunuz?

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

Belirsizlik insanları elle tutulur olmayan kaynaklardan cevap aramaya yönlendiriyor. Bence benim yıldızımın parlamasından ziyade birçok astroloğun ciddiye alınır olması söz konusu. Ben bu artan ilginin suni gündemler oluşturarak değil, samimiyetle insanlara yol gösterici ve destekleyici olarak iyi yönde kullanılmasını tüm kalbimle arzu ediyorum. Kocaman bir göğün altında yolunu bulmaya çalışan ve çok şey bildiğini düşünse de sık sık kayıp, yalnız, anlaşılmamış ve çaresiz hisseden çocuklarız. Bu kaybolmuşluk hissi birbirimizin boşluklarını kullanmak için bir fırsata dönüşüyor. Ekonomi adeta bu boşlukları büyüterek büyüyor! Oysa insanlığın güçlenmesi birbirimizi anlamak, omuz vermek, güçlendirmek sayesinde olacak. Kendi adıma bir insanın kullandığı araç ne olursa olsun diğerlerine “Yola Devam Etmek” için yardımcı olacak işaretler ve cesaret vermesinin çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Bence bu düşünceye hizmet eden her adım, her sözcük, her iş, karanlığın ve karmaşanın içinde pırıl pırıl parlar.

Peki Juno bu hayatta neyin peşinde?

“Koca göğün altında yalnız hisseden çocuklarız”

Öyle fazla büyük hayallerim yok hayatla ilgili. Mal mülk derdim de yok. Kendimi gerçekleştirmenin peşindeyim ben… Yaratan’dan gelen tohumlar var içimizde. Ben kendi tohumumdan maksimum verim alayım, hem kendim olayım hem de başkalarının hayatlarına ne katkım olacaksa bunu yapabileyim istiyorum. Bir de keyifli yoldaşlıklar arıyorum hayatta. Gönül kendine aynalar arıyor. Hepsi budur.