Temmuz 31, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

KPSS-2021/1 tercihleri için merakla beklenen sürece girildi. Kamuda personel olarak atanmayı bekleyen adaylar bu yılın ÖSYM takvimine göre KPSS-2021/1 tercihlerini 1-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Tercih sonuçlarına göre “Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme” atamaları ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Sürecin başlamasının ardında kılavuzda yer alan nitelik kodları araştırılmaya başladı.

KPSS TERCİH KILAVUZU NİTELİK KODLARI NE DEMEK?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Aşağıdaki örneklerdeki gibidir.

4431 NİTELİK KODU: İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama lisans programlarının birinden mezun olmak.

7322 NİTELİK KODU: Başvurma Özel Şartları – Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

7247 NİTELİK KODU: Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

4421 NİTELİK KODU: ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programlarının birinden mezun olmak.

4099 NİTELİK KODU: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

KPSS-2021/1 TERCİH KILAVUZU NİTELİK KODLARI İÇİN TIKLAYIN!