Temmuz 31, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Marilyn Monroe öldürüldü mü?

Marilyn Monroe öldürüldü mü?

Marilyn Monroe öldürüldü mü?

Hollywood sinemasının önemli isimlerinden Marilyn Monroe, eski Amerikan Başkanı John F. Kennedy’nin erkek kardeşi Robert Kennedy tarafından mı öldürüldü?

Dikkat çeken bu iddiayı gündeme getiren, ünlü aktristin 60. ölüm yıldönümünde piyasaya çıkacak olan kitap oldu. Eski bir polis memuru
Los Angeles polis arşivinde yaptığı araştırmada, 1960’ların efsane oyuncu Monroe’nun, kardeş Kennedy tarafından öldürüldüğüne dair bilgilere ulaştığını iddia ediyor.

Polis memurunun bir diğer iddiası ise oyuncu Peter Lawford’un olaydan 20 yıl sonra bunu kendisine itiraf ettiği. 1962 yılında, Başkan Kennedy için TV’den de canlı yayınlanan erken bir doğum günü kutlaması düzenlenmiş, sahneye Marilyn Monroe çıkmış ve şarkı söylemişti.

Monroe’nun o geceden eski Amerikan Başkanı ile ayrıldığı, Başkan’ın kız kardeşi ile evli olan Lawford’un birkaç gün sonra ünlü yıldızı arayarak “Artık başkan ile görüşemezsin, sakın onu aramaya kalkma” dediği ileri sürülüyor.

Günlük tutmayı seven Monroe’nun ölümünden bir önce günlüğüne “Peter yarın Robert’ın uğrayacağını söylüyor. Gelecek mi gerçekten bilmiyorum” notunu düştüğü ortaya çıktı.

İddiaya göre Kennedy ile Monroe arasında günlük kavgası yaşandı. O sırada mutfağa giden Kennedy’nin, içinde kaşık olan bir bardak suyla döndüğü ve o suyu Monroe’ya içirdiği öne sürülüyor. 20 yıl sonra olayı itiraf eden Lawford, Marilyn’in bir anda yığılıp kaldığını söylemiş.

4 Ağustos 1962’de 36 yaşındayken ölü bulunan Monroe’nun, ilaçla intihar ettiği belirtilmişti.