Eylül 27, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Matt Hancock'un ihanet görüntüleri nasıl çekildi?

Matt Hancock'un ihanet görüntüleri nasıl çekildi?

Matt Hancock’un ihanet görüntüleri nasıl çekildi?

İngiltere, Sağlık Bakanı Matt Hancock’un kendisi gibi evli danışmanıyla öpüşürken çekilen fotoğrafının ortaya çıkmasını konuşuyor. Peki, o kare nasıl çekildi? Olay henüz sıcaklığını korurken İngiltere’yi bu kez de görüntünün yangın alarmına gizlenen casus kamerayla çekildiği iddiası karıştırdı. Hükümet kaynakları, bakanların ofislerine kamera kurulduğunun şimdiye kadar hiç duyulmadığını belirtti. Videonun nasıl çekildiğine dair spekülasyonlar arttı.

İngiliz güvenlik uzmanları, İngiltere gündemini sarsan videonun bakana muhalif bir güvenlik görevlisince ya da düşman bir devletin casus misyonunun bir parçası olarak gizlenen kamera tarafından çekildiğini öne sürdü. Londra Emniyet Müdürlüğü iddialara dair soruşturma başlattı.

İngiltere Sağlık Bakanlığı’nda bulunan güvenlik kameraları Çinli bir şirkete ait. Bu durum da şüpheleri yoğunlaştırdı. Uzmanlar, bakanlık ofisindeki büyük güvenlik ihlalinin düşman bir devletin saldırısı olabileceği endişesiyle istihbarat servisini soruşturmaya dahil olmaya çağırdı.

İngiliz basını ise yaşanan olayı böyle görmüştü:

60d9731c5cf3b0142c7a9243