Temmuz 31, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti

OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti

OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti

Şirket, “OxygenOS, her zaman olduğu gibi küresel OnePlus kullanıcıları için işletim sistemi olmaya devam ediyor, ancak şimdi daha kararlı ve daha güçlü bir platform üzerine inşa edildi” dedi.

OnePlus, güncellemenin gelecekte yeni cihazlarına uygulanacağını, bakım programı dahilindeki mevcut cihazlar için ise OxygenOS ve ColorOS arasındaki kod tabanı düzeyinde entegrasyonun kablosuz (OTA) güncellemesi ile geleceğini de sözlerine ekledi.

OnePlus ayrıca , T ve R modelleri ile OnePlus 8 ve daha yeni telefonlar da dahil olmak üzere amiral gemisi telefonlara üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi sağlamaya ayarlandığı geliştirilmiş yazılım bakım programını da tanıttı. Orijinal OnePlus Nord ve daha yeni Nord modellerinin yanı sıra OnePlus Nord CE 5G söz konusu olduğunda , şirket iki büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi sunmaya karar verdi.

Bakım programı, yalnızca bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacağı vaat edilen OnePlus Nord N telefonları için güncelleme yayınlayacak. Bu, OnePlus Nord N10 ve OnePlus Nord N100’den başlayarak geçerli olacak ve gelecekteki OnePlus Nord N telefonlarında devam edecek.

Daha da önemlisi, OnePlus tarafından geliştirilmiş bakım programı, iki büyük Android güncellemesini ve üç yıllık güvenlik güncellemesini içeren orijinal zaman çizelgesini takip etmeye devam edeceklerinden, OnePlus 8 serisinden önce piyasaya sürülen amiral gemisi cihazları için geçerli olmayacak.

Bu yılın başlarında OnePlus , tüm Çin amiral gemisi modelleri için yerel HydrogenOS’u Oppo’nun ColorOS’u ile değiştirdi . Bu gelişme, OnePlus ve Oppo’nun Ar-Ge kaynaklarını daha derinden entegre etmesinden aylar sonra geldi.