Eylül 19, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Ripple durdurulamıyor

Ripple durdurulamıyor

Ripple durdurulamıyor

2021 ile birlikte popülaritesi inanılmaz oranda artan kripto paralar, şu sıralar sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın da gündeminde. Hatta ABD gibi bazı ülkelerde kripto paralarla ilişkili davalar da tüm hızıyla devam ediyor.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce SEC, Ripple’a karşı bir dava açmıştı. Ripple’ın kripto para birimi XRP ile çeşitli ödemeler yaptığı ve bunların yasalara aykırı olduğu iddia edilmişti.

Hali hazırda devam eden Ripple davasında oklar XRP’den yana dönmüş durumda. Bu da uzun bir süredir baskılanan XRP’nin sonunda beklenen patlamayı yapmasına neden oldu.

XRP yani Ripple uzun bir süredir pek çok kişinin patlamasını beklediği kripto paraların başında geliyordu. Fakat beklenen patlama şimdiye kadar gerçekleşmemişti. Yaşanan dava süreciyle birlikte gelinen nokta, Ripple’a yaradı.

Geçtiğimiz gece Ripple’ın kripto para birimi XRP neredeyse 1.5 dolara kadar yükseldi. Uzmanlar XRP’nin bazı noktalarda dirençli durabilirse 2 dolar seviyesine kadar yükseleceğini söylüyor.

Çok değil daha birkaç ay öncesinde XRP, 0.3 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Böylece bu fiyatlardan XRP toplayanlar parasını 5’e katlamış oldular. Bu arada dip not olarak belirtelim. Bu içerik bilgi verme amaçlı olup asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.