Ekim 20, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

Tesla 201.250 araç üretti

Tesla 201.250 araç üretti

Tesla 201.250 araç üretti

Tesla’nın ikinci çeyrek boyunca ürettiği tüm arabaların büyük çoğunluğu Model 3 ve Model Y araçlarıydı. Bunun da ötesinde Tesla, Model S ve Model X araç da üretti. Ancak şirket, müşterilere henüz yeni ulaşmaya başlayan üst düzey Plaid varyantı olan Model S sedanlarının sayısını açıklamadı.

Geçen ayın başlarında Tesla, yeniden tasarlanan Model S için yeni bir güç aktarma organı, daha fazla beygir gücü, yeni bir yatay dokunmatik ekran ve direksiyon simidi ile daha fazla menzil içeren bir etkinlik düzenledi.

İkinci çeyrek teslimat rakamları, Tesla’nın yaklaşık 185.000 araç teslim ettiği önceki çeyreğin rekorunu aştı. Tesla, Teksas ve Almanya’da yeni fabrikalar inşa etmek de dahil olmak üzere üretim kapasitesini artırıyor ve CEO Elon Musk‘ın 2020’de 500.000 araba teslim etme hedefini neredeyse ipin ucuyla kaçırdı.

Şirket teslimatları bölgelere göre yapmıyor, bu nedenle şirketin Çin’deki müşterilere kaç araç gönderdiğini bilmiyoruz. Otomobil endüstrisinin geri kalanı gibi, Tesla da yarı iletken kıtlığı da dahil olmak üzere parça sıkıntısı ile mücadele etti.