Ağustos 1, 2021

HaberlerFena.Com

Haberler – En Son Haber – En Yeni Haber – Son Dk Haber

YÖKDİL başvuruları ne zaman, başladı mı? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM AİS başvuru ekranı 2021!

YÖKDİL başvuruları ne zaman, başladı mı? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM AİS başvuru ekranı 2021!

YÖKDİL başvuruları ne zaman, başladı mı? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM AİS başvuru ekranı 2021!

YÖKDİL 2021 sınav başvuru tarihleri sabah saatlerinden bu yana merak ediliyor. Akademik anlamda kariyer hedefi bulunan kişilerin yabancı dil bilgilerini belgelendirmek amacıyla başvuruda bulunacağı YÖKDİL başvurusu, ÖSYM’nin AİS ekranı aracılığıyla yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin 2021 sınav takvimine göre YÖKDİL’in 2. sınavı için başvurular 2-12 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınacak. Bugün itibarıyla başlayacak olan YÖKDİL başvurusu, ÖSYM’nin resmi internet sitesi aracılığıyla alınacak.

YÖKDİL BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YÖKDİL başvurusu için başvuru ücreti 145 TL olacak.

YÖKDİL SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde hiçbir kaydı olmayan adaylardan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeksizin e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olduktan sonra bir başvuru merkezine gitmeksizin başvurularını, başvuru süresi içinde bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla yapabilecekler ve süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Hem ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı olan hem de İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinen adaylardan, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli veya geçersiz bir fotoğrafı bulunanlar bir başvuru merkezine gitmeksizin başvurularını, sınava başvuru süresi içinde bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla yapabilecekler ve süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ndeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’ndaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.